Co z cmentarzem w Brzegu? Czy starczy miejsc?
ZNM rozkłada ręce
Każdy kiedyś będzie musiał pomyśleć o sprawach ostatecznych. Wielu z nas ma też w rodzinach osoby starsze i bardzo schorowane, więc będzie trzeba im kiedyś zapewnić godne pożegnanie. W Brzegu może być z tym poważny problem. Mianowicie dlatego, że na cmentarzu może zabraknąć miejsc. Obecnie jest ich tylko 250. Dla porównania w zeszłym roku, w maju było ich około 600. Jeżeli w takim tempie będzie ich ubywać, to na pewno w przyszłym roku ich zabraknie. Zarząd Nieruchomości Miejskiej wielokrotnie składał wnioski do burmistrza Brzegu o dofinansowanie na zwiększenie miejsc, ale taki wydatek nigdy nie jest uwzględniany w budżecie.
Czy pieniędzy faktycznie brakuje?
Rozwiązaniem problemów brzeskiego cmentarza mogłoby być wybudowanie kolumbarium albo rozszerzenie cmentarza o nowe kwatery. Na kwietniowym posiedzeniu rady miasta poruszany był ten temat. Argumentem przemawiającym za tym, że burmistrz nie uwzględnił pomysłu w wydatkach było to, że brakuje funduszy. Tymczasem od 2019 roku burmistrz sprzedał własności gminne za łączną kwotę blisko 15 mln złotych. Jest więc to zastanawiające.

80-lecie OSP w Przylesiu: Wspomnienia, wdzięczność i radość wśród społeczności
Brzeg uroczyście kończy kurs podoficerski „SONDA” dla terytorialsów
Złote gody w Grodkowie: pary uhonorowane medalami za 50 lat wspólnego życia
Nowy zarząd OSP w Grodkowie: gratulacje dla wybranych strażaków i podziękowania dla ustępujących
Nowe szanse zawodowe czekają na Targach Pracy w Brzegu!
Nowi żołnierze składają przysięgę w historycznym zamku Piastów
Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem