Nowa ekipa rządząca powiatem: Jacek Monkiewicz ponownie jako starosta
Zgodnie z informacjami opublikowanymi na portalu społecznościowym Platformy Obywatelskiej, wiemy już, kto będzie zarządzał powiatem podczas najbliższej kadencji. Koalicja składająca się z 11 radnych powiatowych ogłosiła oficjalnie, że w wyniku zawartego porozumienia koalicyjnego Jacek Monkiewicz po raz kolejny obejmie stanowisko starosty. Renata Listowska zostanie natomiast Przewodniczącą Rady Powiatu.
Aktualne informacje zostały podane do publicznej wiadomości w poniedziałek, 6 maja. Radni, którzy stworzyli nową koalicję, poinformowali o zawarciu porozumienia i potwierdzili, że Jacek Monkiewicz ponownie obejmie funkcję starosty. Zaznaczono również, że Renata Listowska wejdzie na stanowisko Przewodniczącej Rady Powiatu.
Komunikat ujawnił także skład nowego zarządu powiatu. Oprócz Jacka Monkiewicza, do zarządu dołączy Krzysztof Danicki z Polski 2050 jako wicestarosta oraz Tomasz Trzaska z TRZB i Jerzy Wójcik z PO, którzy będą pełnić funkcję stałych członków zarządu.

80-lecie OSP w Przylesiu: Wspomnienia, wdzięczność i radość wśród społeczności
Brzeg uroczyście kończy kurs podoficerski „SONDA” dla terytorialsów
Złote gody w Grodkowie: pary uhonorowane medalami za 50 lat wspólnego życia
Nowy zarząd OSP w Grodkowie: gratulacje dla wybranych strażaków i podziękowania dla ustępujących
Nowe szanse zawodowe czekają na Targach Pracy w Brzegu!
Nowi żołnierze składają przysięgę w historycznym zamku Piastów
Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem