GDDKiA ostrzega kierowców o trudnych warunkach na drogach województwa opolskiego
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wzywa kierowców do zwiększonej ostrożności. Na terenie Opolszczyzny dosyć ślisko jest przede wszystkim na trzech głównych arteriach: na krajowej „39”, na odcinku pomiędzy Brzegiem a Namysłowem, krajowej „42”, na trasie z Namysłowa do Wołczyna oraz na drodze krajowej nr 94 na odcinku między Opolem a Brzegiem.
Chociaż wszystkie drogi krajowe są otwarte dla ruchu, utrzymanie ich w stanie przejezdnym wymaga dużego wysiłku – na drogach pracuje obecnie 459 maszyn przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg. Według informacji uzyskanych od GDDKiA, to właśnie na wspomnianych wcześniej odcinkach drogach krajowych numer 39, 42 i 94 w województwie opolskim stwierdzono lokalne zjawiska śliskości.
Zjawiska atmosferyczne, takie jak opady śniegu, występują obecnie na terenie kilku województw: świętokrzyskiego, łódzkiego, opolskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. Natomiast mżawka, która także znacząco wpływa na stan nawierzchni, jest obecna na terenach województw lubelskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

Remont mostu w Skorogoszczy: Gmina Lewin Brzeski zakończyła kluczowe prace
Remont drogi w Oldrzyszowicach: Utrudnienia w komunikacji gminnej
Utrudnienia na A4: ruch w stronę Wrocławia tylko jednym pasem
Nowe regulacje ruchu na ul. Staromiejskiej w Brzegu: co warto wiedzieć?
Nowa nawierzchnia drogi do Mąkoszyc: inwestycja dla bezpieczeństwa podróżnych
Odbudowa dróg powiatowych po powodzi: 7 milionów na nowe inwestycje
Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem