Znęcał się nad kotem. Co mu grozi?
Niedługo zapadnie wyrok w sprawie Grzegorza D.
Jakiś czas temu całym Brzegiem wstrząsnęła sprawa Grzegorza D., który w sposób bardzo bestialski znęcał się nad swoim kotem. O całej sprawie zrobiło się głośno w sierpniu 2022 roku. Zaczęło się od zeznań świadka, potem policja przeanalizowała nagrania z monitoringu. Dzięki upublicznionemu wizerunkowi mieszkańcy szybko rozpoznali w sprawcy Grzegorza D. 48-latek sam zgłosił się na policję. Teraz zakończyło się postępowanie w jego sprawie. Na dniach sąd ma ogłosić wyrok.
Wyrok może być złożony
Grzegorz D. tłumaczył się ze swojego postępowania tym, że kot był chory, a on nie miał pieniędzy na jego utrzymanie. Dlatego postanowił on włożyć zwierzę w reklamówkę, uderzył ciężkim przedmiotem i wrzucił do rzeki. Na szczęście kot przeżył. 48-latkowi postawiono zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wnioskowała o ograniczenie wolności na okres 1,5 roku, zakaz posiadania zwierząt, przepadek kota, 30 godzin prac społecznych oraz 2000 zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Brzeg: Dwaj kierowcy ukarani za nadmierną prędkość i utratę prawa jazdy
Przekroczenie prędkości wciąż najczęstszym wykroczeniem w 70 kontrolach drogowych
Odbierz swój pojazd w Brzegu – Straż Miejska czeka na właścicieli!
Pijany kierowca z Brzegu aresztowany podczas zakupów – grozi mu 3 lata za kratkami
Zaskoczenie w pracy: mężczyzna poszukiwany przez policję w areszcie
Brzeg: Kierowca przekroczył prędkość o 76 km/h i stracił prawo jazdy
Zaginiony 26-letni Mihail Lipatov – potrzebna Twoja pomoc!
Sprawdź swoje umiejętności na testach sprawnościowych w ZSZ nr 1 w Brzegu
Poczuj Rytm Ziemi na wyjątkowym koncercie w Brzegu!
Pijany kierowca volkswagena wjeżdża w inny samochód, spiesząc się na grilla