Warszawa gospodarzem Wyższego Kursu Ochrony Ludności z udziałem starostów i prezydentów miast
Od 3 marca stolica Polski, Warszawa, jest miejscem realizacji kolejnej edycji Wyższego Kursu Ochrony Ludności (WKOL-P). Grupę uczestników tej edycji tworzą przede wszystkim prezydenci miast oraz starostowie pochodzący z Dolnego Śląska. Wśród nich znalazł się również Sebastian Burdzy – starosta średzki.
Kurs jest elementem obligatoryjnego programu szkoleniowego przeznaczonego dla osób zajmujących stanowiska w organach administracji publicznej, wynikającego z postanowień ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej. Za jego realizację odpowiada Akademia Pożarnicza znajdująca się w Warszawie.
Według słów Sebastiana Burdzy, starosty średzkiego, na kursie dochodzi do pogłębiania wiedzy dotyczącej ochrony ludności oraz obrony cywilnej. Uczestnicy mają okazję zapoznać się z poszczególnymi działaniami i procedurami, które są stosowane w różnych stanach funkcjonowania państwa oraz w sytuacjach różnego rodzaju zagrożeń. Jak podkreśla starosta, te tematy są szczególnie istotne we współczesnych, niełatwych czasach.
Szkolenie potrwa łącznie cztery dni i będzie kontynuowane aż do 6 marca.

Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Uczniowie uczą się bezpiecznych zachowań na wakacjach podczas akcji „Bezpieczne Wakacje
Narodowe Biuro Śledcze Policji – nowa era w walce z przestępczością w Polsce
Zainstaluj RSO i bądź przygotowany na nagłe zmiany pogody
Otrzymuj alerty o zagrożeniach na swoim telefonie!
Wakacyjne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki: dyskutujemy o „Więźniu labiryntu”!
Wakacje 2026: Policja intensyfikuje kontrole na drogach dla bezpieczeństwa podróżnych
Zostań detektywem i walcz z przestępczością zorganizowaną w Warszawie!
Ósmoklasiści z Olszanki zwiedzają Urząd Gminy i uczą się o jego pracy