Uroczysty początek obchodów święta plonów w Bukowicach ze mszą polową o 13
Rozpoczęcie uroczystości związanych ze świętowaniem plonów w Bukowicach miało miejsce dokładnie o trzynastej i zostało zainaugurowane przez mszę świętą w plenerze.
Do uczestnictwa w celebracji zbiorów zaproszenia skierowali do mieszkańców burmistrz Brzegu Dolnego, Ireneusz Fura, oraz sołtys i członkowie Rady Sołeckiej Bukowic. Ponadto, do udziału w festynie zachęcali starości dożynek, czyli Iwona i Adam Krzyżyńscy. Propozycję uczestnictwa w tym wydarzeniu rolnikom przekazał również Dolnobrzeski Ośrodek Kultury.
Zaplanowany program uroczystości zawierał wiele punktów, które miały na celu umilić czas wszystkim obecnym. Wśród nich znalazły się m.in. występ chóru o nazwie Oremus, prezentacja chóru Radość poprzez wykonanie tradycyjnych przyśpiewek, koncert sekcji instrumentalnej działającej przy Dolnobrzeskim Ośrodku Kultury oraz pokaz talentów zespołu muzycznego Bahamas. Całość planu uświetniła tradycyjna polska biesiada.

La Traviata” z Arena di Verona już dziś w BCK!
80-lecie OSP w Przylesiu: Wspomnienia, wdzięczność i radość wśród społeczności
Festyn „KulToWy Brzeg”: Radość i kreatywność w Miejskiej Bibliotece!
Rowerowe wiosenne wyprawy: czas na przygodę i bezpieczeństwo!
Rodzinny festyn na kultowym brzegu – atrakcje dla każdego!
Finał projektu „Kultura na tapecie” w Lubszy: Święto talentów i wspólnej pasji
15-lecie Szkoły i Przedszkola w Gałązczycach: Świętujemy razem sukcesy!
Uczniowie uczą się bezpiecznych zachowań na wakacjach podczas akcji „Bezpieczne Wakacje
Przystanek Zdrowie znów w Gminie Lubsza!