Maksymilian Podgórski na czele wrześniowej klasyfikacji "Piłkarskich Orłów"
Stali Brzeg zawdzięcza swoje miejsce na szczycie klasyfikacji wrześniowej „Piłkarskie Orły”, po meczach Pucharu Polski, wspaniałej grze Maksymiliana Podgórskiego. To już kolejna edycja rankingu, który porównuje i punktuje najbardziej efektywnych strzelców z czołowych lig piłkarskich w Polsce. Rozpoczęliśmy go w ubiegłym roku kalendarzowym i z pewnością warto zapoznać się z treścią regulaminu przed rozpoczęciem obecnej edycji.
Regulamin jasno precyzuje, że celem rankingu „Piłkarskie Orły” jest identyfikacja i nagradzanie najzdolniejszych strzelców zarówno w kategorii męskiej, jak i kobiecej. Wszystko to na podstawie liczby goli zdobytych przez zawodników i zawodniczki klubów piłkarskich uczestniczących w krajowych profesjonalnych rozgrywkach ligowych. Zdjęte brane są pod uwagę gole zdobyte na wszystkich szczeblach rozgrywek: ekstraklasy/ekstraligi, I, II, III, IV ligi oraz w Pucharze Polski, a także w europejskich pucharach.
Warto dodać, że ranking jest prowadzony cyklicznie i niezależnie od sezonu piłkarskiego, wyłania najlepszych strzelców każdego roku kalendarzowego. Laureaci są nagradzani na corocznej gali finałowej w Warszawie. Przyznajemy medale także zwycięzcom poszczególnych miesięcy rozgrywek – zarówno na poziomie lokalnym, czyli wojewódzkim (mężczyźni), jak i na szczeblu ogólnokrajowym (również kobiety). Pierwszych laureatki wśród kobiet poznamy już za miesiąc.

Bieg dla Bohaterów: Policja Brzeg wspiera szczytną inicjatywę na Wyspie Bolko
Policjanci z Brzegu triumfują w nocnym półmaratonie we Wrocławiu!
2000 strażaków na Śnieżniku 2026 – wchodzimy dla życia!
100 lat sportu w policji: pasja i tradycja funkcjonariuszy
Sprawdź swoje możliwości na próbnym teście sprawności w Brzegu!
Brzeg tętni życiem: XV Otwarte Grand Prix Polski w tańcu!
Wakacyjne spotkanie Młodzieżowego Klubu Książki: dyskutujemy o „Więźniu labiryntu”!
Wakacje 2026: Policja intensyfikuje kontrole na drogach dla bezpieczeństwa podróżnych
Zostań detektywem i walcz z przestępczością zorganizowaną w Warszawie!
Ósmoklasiści z Olszanki zwiedzają Urząd Gminy i uczą się o jego pracy