Czy w powiecie brzeskim będzie więcej połączeń kolejowych?
Inicjatywa Stowarzyszenia Kolej na Brzeg
W tym roku światło dzienne ujrzał pomysł utworzenia nowych połączeń kolejowych w powiecie brzeskim. Miałyby one skomunikować gminy z naszego powiatu z miejscowościami, do których dotychczas nie można było dojechać koleją. O to starają się przedstawiciele lokalnego Stowarzyszenia Kolej na Brzeg. Inicjatywa ta wynika z faktu, że pod koniec 2022 roku została zlikwidowana kolejna linia kolejowa, tym razem na trasie Brzeg-Grodków-Brzeg. Kolej na Brzeg wnioskuje o to, aby w powiecie zwiększyć liczbę połączeń o co najmniej 6 tygodniowo i co najmniej 4 w weekendy. Dotyczyć to ma zarówno kursów PKP Intercity co i Regio.
Czy będą na to pieniądze?
Samorządy z terenu powiatu brzeskiego wstępnie wyraziły swoją wolę chętnego wsparcia tworzenia nowych połączeń kolejowych. Również Ustawa o transporcie publicznym nie przewiduje ograniczeń w tym zakresie. Jednak sęk w tym, że samorządy nie mają pieniędzy aby sfinansować tego typu przedsięwzięcia. Jakkolwiek istnieje droga pozyskania pieniędzy z funduszy województwa opolskiego.

Lubsza otrzyma 4,9 mln zł na rozwój transportu publicznego
Nowe połączenia autobusowe w Gminie Lubsza – lepsza dostępność dla mieszkańców
Pendolino wyrusza w nowe kierunki: nad Bałtyk i w Tatry!
Bilety POLREGIO honorowane w pociągu PKP Intercity na trasie Wrocław Gł. – Oława – Brzeg
Nowe rozwiązania w transporcie publicznym Gminy Brzeg Dolny dzięki dofinansowaniu z funduszu
Problem z komunikacją miejską we Wrocławiu: pięć linii zmienia trasy po kolizji autobusu z tramwajem
Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem