Uwaga na zimowe zagrożenia
Strażacy apelują przed wchodzeniem na lód
Zima jest taką porą roku, która zachęca ludzi do zabawy. Niestety zdarza się tak, że ta zabawa jest całkowicie nieodpowiedzialna. Oprócz tego czasami niektóre osoby nie dopełniają swoich obowiązków związanych z odśnieżaniem. To wszystko powoduje, że do tragedii może dojść bardzo łatwo. Brzeska straż pożarna interweniowała od 11 grudnia już 2,5 tysiąca razy.
Jednym z najbardziej niebezpiecznych czynów jest wchodzenie na zamarznięty lód. Wprawdzie dotychczas nie było przypadków ratowania ludzi, ale już zwierząt – i owszem. Strażacy apelują, aby nie wchodzić na lód na jakimkolwiek zbiorniku wodnym, nawet jeśli wydaje się, że powierzchnia lodu jest gruba.
Masa lodu bywa zabójcza
Bardzo ważne jest także dopełnianie obowiązków polegających na odśnieżaniu. Dotyczy to nie tylko chodników. Powinniśmy pamiętać, że mamy też obowiązek odśnieżania dachów. 1 m2 suchego śniegu może ważyć do 200 kg, natomiast mokrego śniegu aż do 800 kg. Masa 1 m2 lodu wynosi zaś 900 kg. W zupełności to wystarczy aby zabić człowieka.

Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Uczniowie uczą się bezpiecznych zachowań na wakacjach podczas akcji „Bezpieczne Wakacje
Narodowe Biuro Śledcze Policji – nowa era w walce z przestępczością w Polsce
Zainstaluj RSO i bądź przygotowany na nagłe zmiany pogody
Otrzymuj alerty o zagrożeniach na swoim telefonie!
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem