Brzeg – co słychać w inwestycjach?
Szybki przegląd
Ostatnio w Brzegu słyszeliśmy o wielu inwestycjach. Wiemy już, że w mieście ruszy pierwszy beach bar, niedługo z budową mieszkań społecznych ruszy SIM, a portal bramy Zamku Piastów Śląskich doczekał się pozytywnej decyzji w sprawie renowacji. A co jeszcze słychać w inwestycjach?
Powstanie nowa magistrala sieci ciepłowniczej
Nowa magistrala sieci ciepłowniczej powstanie z inicjatywy Brzeskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy ulicy Kusocińskiego. Sieć ciepłownicza powstanie dzięki technologii rur preizolowanych, natomiast jej łączna długość wyniesie ok. 400 m. Jest to inwestycja dalekosiężna. Chodzi o to, że dzięki nowej magistrali ciepło dotrze do budynków wielorodzinnych, które jeszcze nie istnieją, a które staną przy ulicy Chocimskiej i Kusocińskiego.
Inwestycję tę wykonuje spółka Rurbet Sp. z. o. o., która pochodzi z Opola. Trzeba powiedzieć, że przedsięwzięcie doczekało się sporej refundacji. Miasto Brzeg pokryje tylko 5% kosztów, natomiast 95% pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jednakże należy wspomnieć, iż te środki to pożyczka na preferencyjnych warunkach. Wynosi ona 835 tys. złotych
Osiedle Browary Brzeskie w budowie
Przy ulicy Ofiar Katynia w Brzegu powstaje Osiedle Browary Brzeskie i swoją powierzchnią sięgnie ulicy Rybackiej. Mowa jest tutaj o kilkudziesięciu apartamentach. W tych apartamentach znajdą się mieszkania dwu- albo trzypokojowe, natomiast powierzchnia tych lokali wyniesie od 42 do 81 m2. Tylko w pierwszych dwóch budynkach znajdzie się aż 48 mieszkań. Standardem dla każdego lokalu jest balkon, natomiast przy mieszkaniach na parterze powstaną ogródki. Mieszkańcy będą mogli zaparkować auta w parkingu podziemnym.
Koszt mieszkania na Osiedlu Browary Brzeskie wyniesie 5500 zł na m2. Jak łatwo zatem policzyć za najmniejsze, 42-metrowe mieszkanie cena wyniesie 233 tys. złotych. Natomiast za największy, 81-metrowy apartament będzie trzeba zapłacić 442 tysiące.

Most w Kantorowicach odbudowany dzięki gminnej inwestycji
Grodków rozpoczyna odbudowę infrastruktury po powodzi dzięki funduszom UE
Nowe świetlice w Lewinie Brzeskim: Termomodernizacja dzięki unijnym funduszom
Gmina Lubsza kończy termomodernizację budynków kultury!
Nowe lokale na wynajem w Opolu: startuje Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa
39 milionów złotych na odbudowę infrastruktury po powodzi w powiecie brzeskim
Karta rowerowa – krok w stronę niezależności dzieci na drodze
Jazzowy wieczór w Grodkowie: Tomaszewski Kubiszyn Dobrowolski Trio na żywo!
Brzeg zdobywa brąz w „Dzielnicowym Roku 2026” w Opolu!
Jak przetrwać upały? Kluczowe zasady dla zdrowia latem