Odbyły się Dożynki Gminy Lubsza: uroczystości, koncerty i konkursy w Błotach 24 sierpnia
Na boisku sportowym w Błotach miało miejsce tegoroczne święto plonów – Dożynki Gminy Lubsza. Wydarzenie to odbyło się 24 sierpnia, a oficjalne rozpoczęcie nastąpiło po przemarszu tradycyjnego korowodu z miejscowej świetlicy wiejskiej. W dalszej części uroczystości odbyła się polowa msza święta. Liturgię koncelebrowali księża z parafii na terenie gminy, w tym dziekan Adam Czternastek oraz proboszczowie: ks. Tomasz Luboiński z Szydłowic, ks. Mariusz Woskowicz z Mąkoszyc i ks. Bernard Świst z Czepielowic.
Po zakończeniu mszy odbyła się symboliczna ceremonia wręczenia chleba – symbolem urodzaju i dziękczynienia za plony. Starostowie dożynek, Pani Weronika Gwiżdż i Pan Arkadiusz Majewski, obydwoje z Błot, przekazali bochen na ręce Wójta Gminy Lubsza – Michała Marka. W swoim wystąpieniu wójt wyraził wdzięczność rolnikom za ich trud, ale jednocześnie niezbędne prace na rzecz gminy.
Program artystyczny rozpoczął się od prezentacji talentów działających w ramach Gminnego Ośrodka Kultury w Lubszy. Na scenie wystąpiły najpierw dzieci z kółka muzycznego Sówki pod kierunkiem Jana Sowy. Ten sam nauczyciel chwilę później zaśpiewał razem z Anetą Staniszewską. Później, zespół Folk Melody dostarczał rozrywkę publiczności swoim folkowym repertuarem.
Jednym z głównych punktów wydarzenia było ogłoszenie wyników Gminnego Konkursu Koron i Wieńców Dożynkowych, w którym udział wzięły aż piętnaście sołectw. Komisja oceniła korony i wieńce, uznając prace wykonane przez mieszkańców Czepielowic za najładniejsze. Drugie miejsce zdobyła Lubsza, a trzecie przypadło Błotom. Wyróżnienia równorzędne przyznano sołectwom: Borucice, Dobrzyń, Michałowice, Myśliborzyce, Nowy Świat, Piastowice, Raciszów, Roszkowice, Rogalice, Szydłowice, Śmiechowice i Tarnowiec. Nagrodami pieniężnymi uhonorowane zostały wszystkie sołectwa biorące udział w konkursie. Główną nagrodę ufundował Bank Spółdzielczy z Brzegu, który dodatkowo przyznał dwa dodatkowe wyróżnienia. Nagrodzone zostały prace z Raciszowa i Piastowic, a oceniali je pracownicy banku obecni na miejscu.