Policja rekrutuje

Można zostać funkcjonariuszem
Nie trzeba uczestniczyć w jakimś nadzwyczajnym zdarzeniu, aby przekonać się jak ważne dla nas wszystkich są służby bezpieczeństwa. Ratownicy medyczni, strażacy, a wreszcie policjanci – to osoby bez których wszystkim nam żyłoby się bardzo trudno. Właśnie teraz dla każdego, kto myśli o służbie w brzeskiej policji do publicznej wiadomości zostały podane terminy przyjęć na policjantów i na policjantki. Jest to niezwykle odpowiedzialny i wymagający zawód – trudny, ale mogący dawać bardzo wiele satysfakcji. Nie każdy ma predyspozycje do tego, by zostać policjantem, ale ci, którzy takowe posiadają zawsze są w służbach witani z otwartymi ramionami.
Dla kogo zawód policjanta?
Zawód policjanta jest przeznaczony przede wszystkim dla osób młodych, które dopiero stoją na progu swojej kariery zawodowej. Takich przynajmniej rekrutów spodziewa się Komenda Powiatowa Policji w Brzegu. Należy podkreślić, że służbę można odbywać w trzech wariantach. Pierwszy do prewencja, drugi to drogówka, natomiast trzeci to kryminalistyka. Informacji o tym, jak w szczegółach wygląda praca w każdej z tych dziedzin można zasięgnąć, dzwoniąc do komendy.
Policjantem powinna zostać osoba odważna, która nie boi się wyzwań. Musi to być człowiek sprawny fizycznie o silnej psychice. Istotne jest również to, by chciał nieść on pomoc drugiemu człowiekowi. Choć praca policjanta jest wymagająca i wiąże się z poniesieniem pewnych wyrzeczeń to jednak daje coś w zamian. Mowa tu o stabilnym zatrudnieniu, kompleksowej edukacji, a także o możliwości stałego awansu. Funkcjonariusze otrzymują ponadto przywileje w postaci dodatków do urlopów, zwrotu za umundurowanie czy zwroty za przejazdy. Na emeryturę można przejść już po 25 latach służby.
Jakie terminy przyjęć do policji?
W Brzegu można przystąpić do policji w jednym z pięciu terminów w 2022 roku. Są to: 7 marca, 7 czerwca, 2 sierpnia, 19 września oraz 29 grudnia. Policjantem może zostać osoba posiadająca polskie obywatelstwo, która cieszy się nieposzlakowaną opinią. Nie może ciążyć na niej żaden wyrok z przeszłości. Musi posiadać pełnię praw publicznych, a także legitymować się co najmniej wykształceniem średnim. Taka osoba powinna także umieć bez problemy podporządkować się dyscyplinie służbowej.